Вітаю Вас, Гість

Найчастіші запитання щодо ЗНО та відповіді на них

Як бути зі шкільними екзаменами? Їх все ж таки потрібно здавати?

Правила та порядок складання державної підсумкової атестації встановлюються Міністерством освіти і науки України. Зміст цих документів доводиться до відома адміністрацій навчальних закладів та, як правило, розміщується на сайті МОН України

Результати тестування з української мови, алгебри, історії України за бажанням випускника зараховуються як державна підсумкова атестація.

Коли планується проведення зовнішнього оцінювання?

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання планується у квітні-травні 2008 року. Конкретний розклад буде сформовано за результатами реєстрації. Слідкуйте за повідомленнями на нашому сайті.

Як можна ознайомитись із програмами та зразками тестів?

Українським центром оцінювання якості освіти підготовлено до видання "Довідник учасника зовнішнього незалежного оцінювання", який містить програми та зразки завдань з усіх предметів. Такий посібник передбачено для кожного учасника тестування і його можна буде отримати у січні 2008 року.

Також на нашому сайті є зразки тестових зошитів 2007 року.

Що таке зовнішнє оцінювання і незалежне тестування?

Зовнішнє оцінювання - це оцінювання навчальних досягнень учнів незалежною установою, яка не пов'язана ні зі школами, ні з вищими навчальними закладами. Такою установою в Україні є Український центр оцінювання якості освіти.

Незалежне тестування - це інструмент зовнішнього оцінювання. Оцінювання здійснюється не тими вчителями чи викладачами, які безпосередньо навчають випускника, а незалежними екзаменаторами. "Незалежні" вони тому, що не мають відношення до жодного учасника зовнішнього оцінювання.

Що таке Болонський процес і як він пов'язаний із зовнішнім незалежним оцінюванням?

Болонський процес - це процес європейських реформ. Він спрямований на створення до 2010 року спільної Зони європейської вищої освіти.

19 травня 2005 року Україна приєдналась до Болонського процесу. Наша країна чітко визначила орієнтири на входження в освітній і науковий простір Європи.

Участь України в Болонському процесі є кроком до реалізації стратегії євроінтеграції, сприятиме підвищенню якості освіти і вирішить проблему визнання українських дипломів за кордоном.

Іспити у формі тестування мають безпосереднє відношення до Болонського процесу. Адже це великий крок до більш прозорої і чесної системи відбору абітурієнтів до вищих навчальних закладів.

Чи може відбуватися витік інформації зі змісту тестів?

Застосовуються всі можливі технології, аби зміст тестів був надійно захищений. Технологія створення будь-якого тесту передбачає, що окрема особа, причетна до його розробки, не має доступу до тесту в цілому. Розробнику відома тільки та частина, за яку відповідає саме він.

Хто розробляє тести в Україні?

Тести для зовнішнього незалежного оцінювання розробляють кращі вчителі шкіл, викладачі вищих навчальних закладів, методисти та ін. Жоден тест не складає один автор. Тест - це поєднання завдань різних форм, підготовлених кількома авторами за єдиною специфікацією. Прізвища авторів тестів не розголошуються для унеможливлення витоку інформації про зміст завдань.

Чи тести відповідають шкільній програмі?

Так, відповідають. Тому найкращий спосіб підготовки до зовнішнього оцінювання - наполегливе і систематичне навчанння. Засвоєння шкільної програми - запорука успішного складання тестів.

Які області України закріплені за кожним з регіональних центрів?

Вінницька, Житомирська, Хмельницька області закріплені за Вінницьким РЦОЯО; Дніпропетровська і Полтавська - за Дніпропетровським РЦОЯО; Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільська області - за Івано-Франківським РЦОЯО; Київ, Київська і Черкаська області - за Київським РЦОЯО; Львівська, Волинська, Рівненська області - за Львівським РЦОЯО, Одеська, Миколаївська, Кіровоградська області - за Одеським РЦОЯО; Автономна Республіка Крим, м. Севастополь, Запорізька і Херсонська області - за Сімферопольським РЦОЯО; Харківська, Чернігівська, Сумська - за Харківським РЦОЯО.

Хто проводить зовнішнє оцінювання?

Організовує тестування Український центр оцінювання якості освіти і регіональні центри: Вінницький РЦОЯО, Дніпропетровський РЦОЯО, Донецький РЦОЯО, Івано-Франківський РЦОЯО, Київський РЦОЯО, Львівський РЦОЯО, Одеський РЦОЯО, Харківський РЦОЯО, Сімферопольський РЦОЯО.

Якими є тести для зовнішнього незалежного оцінювання?

Тести для зовнішнього незалежного оцінювання - предметні, вони оцінюють знання з конкретного предмета.

Хто визначає інструкторів і незалежних екзаменаторів?

Інструкторів та екзаменаторів визначає Український центр оцінювання якості освіти серед кандидатур, запропонованих регіональними центрами оцінювання якості освіти.



Розпочато реєстрацію осіб, які бажають пройти зовнішнє незалежне оцінювання у 2011 році.

Докладніше по ЗНО тут.