Вітаю Вас, Гість

Пам'ятка випускнику школи

 

За кілька місяців до тестування.

v            Ознайомтеся з вимогами  предметних  програм  і  складіть  план підготовки до тестів.

v            Починайте готуватися! Не дозволяйте собі провалитися через лінощі.

v            Рівномірно розподіліть навантаження. Краще вчитися одну годину щодня, ніж три доби поспіль перед тестуванням.

v            Визначте слабкі місця у своїх знаннях. Заповніть прогалини самостійно або зверніться по допомогу.

v            Переконайтесь, що добре пам'ятаєте ключові поняття. Малюйте карти пам'яті.

v   Складіть узагальнені карти пам'яті для кожного предмета і позначайте на них те, що вже вивчили.

Перегляньте свої записи в зошитах і на картках. Допишіть те, чого не вистачає. Носіть картки з собою. Перегляньте їх у вільну хвилину.

Напередодні тестування.     

·      Не засиджуйтеся допізна. Щоб ясно мислити  - треба виспатись.

·      Перед сном скажіть собі «Я зробив усе, що міг. Більше від мене нічого не залежить. У мене все буде добре» (формула позитивного мислення).

У день тестування.

>                   Не забудьте поснідати.

>                   Прихопіть цукерку. Вона допоможе побороти хвилювання.

>                   Паніка заразна. Не спілкуйтесь з тими, хто нервує.

>                   Не повторюйте матеріал до останньої хвилини. Щоб розслабитись, подумайте, як буде добре, коли все скінчиться.

Універсальні рецепти для успішного тестування.

Зосередьтеся! Після виконання попередньої частини тестування (заповнення бланків), коли ви з'ясували всі незрозумілі для вас моменти, спробуйте зосередитися і забути про людей довкола. Для вас мають існувати лише текст завдань і годинник, що регламентує час тесту. Кваптеся без поспіху! Жорсткі рамки часу не мають впливати на якість ваших відповідей. Перед тим, як вписати відповідь, перечитайте запитання двічі і переконайтеся, що ви правильно зрозуміли його суть.

 Почніть із легких завдань! Почніть відповідати на ті запитання, в яких ви не сумніваєтеся, не зупиняйтеся на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Тоді ви заспокоїтеся, думки стануть яснішими і чіткішими, увійдете до робочого ритму. Ви ніби звільнитеся від нервозності, і вся ваша енергія потім спрямується на складніші запитання.

Пропускайте! Треба навчитися пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тексті завжди знайдуться такі запитання, з якими ви неодмінно впораєтеся. Просто безглуздо недобрати балів лише тому, що ви не дійшли до «своїх» завдань, а застрягли на тих, які викликають ускладнення.

Читайте завдання до кінця! Не прагніть зрозуміти умови завдання «за першими словами» і добудувати кінцівку у власній уяві. Це певний спосіб припуститися прикрих помилок в найлегших запитаннях.

Думайте лише про поточне завдання! Коли ви бачите нове завдання забудьте все, що було в попередньому. Зазвичай завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному, як правило не допомагають, а лише заважають концентруватися і правильно вирішити нове завдання. Ця порада дає й інший безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося заважким). Думайте лише про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення допомагає сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах, а не на всіх п'яти-семи (що набагато важче).

 Заплануйте два кола! Розрахуйте час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях («перше коло»). Тоді ви встигнете набрати максимум балів на цих завданнях, а потім спокійно повернетеся і подумаєте над складнішими, які спочатку довелося пропустити («друге коло»).

Перевірте! Залиште час для перевірки своєї роботи, принаймні аби встигнути переглянути і помітити явні помилки.

Вгадуйте! Якщо ви не впевнені у виборі відповіді, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь, то інтуїції слід довіряти! При цьому вибирайте такий варіант, який, на ваш погляд, більш імовірний.

Не засмучуйтеся! Прагніть виконати всі завдання, але пам'ятайте, що на практиці це майже не реально. Враховуйте, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень складності, і кількість вирішених вами завдань може виявитися цілком достатньою для гарної оцінки.